Noc wieżowców

noc wieżowców

Panie i Panowie przygotujcie się na noc… Noc wieżowców i moją relację z tego wydarzenia.

Część osób wie o moim projekcie #DachyOpola. Polega on mniej więcej na tym, że biegam nocami po opolskich dachach i staram się nie zostać złapany przez policję w międzyczasie robiąc zdjęcia nocnego miasta.
Dlatego jak przeczytałem, że w Warszawie będzie organizowane wydarzenie dla pasjonatów nocnego fotografowania i będzie można zobaczyć stolicę ze szczytu budynku to od razu się zapisałem.

Wydarzenie to zostało zorganizowane po raz pierwszy w 2015 roku. W ciągu paru godzin, na Facebooku zadeklarowało swój udział 45.000 osób, z których tylko 1.500 mogło nacieszyć się widokiem Warszawy z góry. Dlatego ekipa z Nowej Warszawy postanowiła zorganizować podobny event w tym roku tylko z większą pompą.

W tegorocznej edycji było możliwe zwiedzenie 16 – stu Warszawskich wieżowców. Wejściówki można było zdobyć przez konkurs organizowany na Facebooku lub można było je kupić na stronie. W tym roku było ich 4 tysiące czyli trzy razy więcej niż rok temu, a i tak rozchodziły się z prędkością światła.

Mi udało się załapać na szczyty budynków Q22, Novotel, Eurocentrum oraz Błękitny Wieżowiec.
Każde wejście trwało 30 minut – dla umiejętnego fotografa to szmat czasu na zdjęcia.
Na dole, 15 minut przed każdym wejściem, czekali na odwiedzających wolontariusze, którzy sprawdzali listy zapisanych osób. Byłem pod wrażeniem całej logistyki tego wydarzenia, ludzie na dole mili i uśmiechnięci w przeciwieństwie do szalejącego na zewnątrz deszczu i wiatru.

Bardzo duże propsy osób z Błękitnego Wieżowca, którzy ratowali życie po skończonej na dachu sesji w strugach deszczu, kuponem na gorącą kawę i tosta. Uwierzcie, po 4 godzinach łażenia ze statywem i aparatem takie coś krzepi, szczególnie przy deszczowej pogodzie.

W dzień piździało na maksa a wieczorem w dodatku zaczęło lać, lecz nie po to jechałem pół Polski, aby siedzieć w ciepłym pomieszczeniu. Ruszyłem w miasto i chodziłem od wieżowca do wieżowca, poznając równie szalonych fotografów jak ja.

Mogę zaliczyć Noc Wieżowców za udaną. Sprawnie zorganizowane wydarzenie z możliwością zobaczenia Stolicy z góry. Pomimo tego, że przez nieustający deszcz dużo zdjęć nie narobiłem, dało mi to szansę podpatrzenia i poznania organizacji takiego eventu, a przede wszystkim zobaczenia Warszawy z innej perspektywy.
No i kto wie czy w roku 2017 nie zostanie zorganizowana NocDachówOpola…

Noc wieżowców
Widok z Błękitnego Wieżowca.
Noc Wieżowców
36 piętro w wieżowcu Q22

Noc Wieżowców

Noc Wieżowców
Narodowy widziany z Novotelu.

noc-wiezowcow-2

Noc wieżowców

noc-wiezowcow-9

noc-wiezowcow-6

noc-wiezowcow-11

noc-wiezowcow-4

noc-wiezowcow-12

Noc wieżowców

Noc Wieżowców

Zapisz

Noc wieżowców
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Basia
Basia
7 lat temu

Świetne widoki , chciałabym mieć możliwość kiedyś spojrzeć na nie przez swój obiektyw 🙂

Przewiń do góry