Dachy Opola

Dachy Opola

Dachy Opola 

Dlaczego Dachy Opola ? Spacerując po mieście, zawsze zastanawiałem się jak Opole wygląda z innej perspektywy – Kiedy ktoś budzi się rano to jaki ma widok na miasto? Czy za jego oknem rozciąga się panorama Opola, czy ma widok na rzekę Odrę, a może mieszka po drugiej stronie miasta i widzi tylko okna sąsiadów. Czy mieszka na parterze i zamiast pięknego wschodu słońca ma drzewo lub zatłoczoną ulicę pełną miejskiego zgiełku.

I tak wpadłem na pomysł zrealizowania „Dachy Opola”. Mała myśl, która stała się punktem zapalnym realizacji tego projektu. Na początku było trudno. Trzeba było od czegoś zacząć. Zmobilizowałem się i pewnej nocy znalazłem się na jednym z dachów. Tam zrobiłem pierwsze nocne zdjęcia, tydzień później byłem już na dachu innego budynku, miesiąc później na kolejnym bloku. Z czasem uzyskiwałem dostęp w inne miejsca, bardziej niedostępne. W pewnym momencie projekt „Dachów” rozrósł się do tego stopnia, że jak chciałem gdzieś wejść to wystarczyło pokazać dotychczasową pracę i magicznie znajdywałem się tam, gdzie chciałem.

Lecz nie zawsze miałem tak łatwo, naprawdę musiałem się ostro nachodzić sprawdzając gdzie można wejść – przeważnie nielegalnie i przeciskając się przez małe okienka, a czasem wchodząc po rusztowaniu. Część z Was pomyśli  „przecież z drona można szybciej,łatwiej i bezpieczniej”.Oczywiście ale dron nie da Wam dreszczyku emocji towarzyszącego przy łażeniu po dachu, uczucia podmuchu wiatru w plecy, czy (nie)zwykłego planowania kadru śpiącego miasta.

„Lepiej realizować zły pomysł, niż nie robić nic, bo wartość pomysłu wyłania się, dopiero gdy go wcielisz w życie. Bywa, że pomysł jest czymś najmniejszym na świecie, płomykiem, nad którym się pochylasz, otaczasz dłońmi i modlisz się, by nie stłumiły go wyjące nad nim burze. Gdy wytrwasz, możesz przy nim stworzyć rzeczy wielkie, potężne, przejmujące i zmieniające świat. A wszystko to dzięki najmniejszemu z pomysłów.” – NICK CAVE

Zapraszam do galerii 🙂

 

Podobały ci się „Dachy Opola” ? To zapraszam również do innych moich projektów związanych z Opolem jak :

– Okno Opola

Opole wczoraj i dziś 

Opole we mgle

Dachy Opola
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
B.
B.
8 lat temu

Kawał świetnej roboty. świetnie się na to patrzy. Idę szukać jakiegoś włazu na dach 😉

Snob
Snob
8 lat temu

Bardzo ciekawa kolekcja 🙂

ODERWANY
8 lat temu

PAWEŁ! REWELACYJNA PRACA O JEJ EFEKT! GRATULUJĘ PRZEDE WSZYSTKIM KONSEKWENCJI, DETERMINACJI I DOBREGO PATRZENIA NA OPOLE.

Szymon | Znajkraj
8 lat temu

Bardzo!

Ale na Twoim miejscu codziennie przez 3 miesiące wrzucałbym jedną fotę, zamiast publikować całość od razu 🙂

Kasia
8 lat temu

Genialne zdjęcia! Rewelacja! PomysŁ genialny i do tego realizacja na 5+
trzymam kciuki za kolejne ciekawe pomysŁy, niech się rodzą!

Jen
Jen
8 lat temu

Chciałam Panu podziękować. Strasznie tęsknię za opolem. pokazał pan to miasto z innej perspektywy, ale w zasadzie tak właśnie je widzę. to jest kawał naprawdę dobrej roboty.

Patrycja
Patrycja
8 lat temu

Piękne zdjęcia i cudowny klimat. I nie można było by z drona, bo dobre zdjęcie oddaje klimat nie tylko widokiem ale i uczuciami fotografa. Ja tam mam 🙂 zaraz widzę fotografa jak późno w noc lub nad ranem wychodzi z domu, powietrze wilgotne i chłodno.. Włazi gdzieś wysoko, bierze głęboki oddech.. jeśli pali to zapala papierosa.. jesli nie, to tylko patrzy i zachwyca się widokiem.. noo i ja to widzę na tych zdjęciach.. i mam chęć tam być..

Piotrek z Opola
Piotrek z Opola
8 lat temu

Nie znam lepszej galerii opola !
Mam nadzieje że ktoś odpowiedzialny weźmie to pod uwagę i doceni pracę. Pozdrawiam serdecznie

Dawid
Dawid
8 lat temu

TECHNICZNIE zdjęcia doskonałe. Porządny WARSZTAT, może RATUSZ się zainteresuje wybitną jednostką?

Szymon | Znajkraj
8 lat temu

Pawle,

gratulujemy zajęcia wysokiego miejsca w rankingu polskich wpisów podróżniczych 2015 roku! 🙂

Zestawienie, zorganizowane przez nas po raz drugi, wyróżnia najciekawsze, najpopularniejsze wpisy z polskich blogów podróżnicznych w 2015 roku. Cały ranking dostępny jest na stronie:

http://www.national-geographic.pl/blogi/kierunki/top-40-polskich-wpisow-podrozniczych-2015-roku

Pozdrawiamy 🙂

Agnieszka & Szymon

Mateusz
8 lat temu

Genialne! Każde zdjęcie to dzieło sztuki!

Kret
Kret
2 lat temu

Moje Opole <3 ^^

Przewiń do góry