13
Lis-2015

Dachy Opola 

Dlaczego Dachy ? Spacerując po mieście, zawsze zastanawiałem się jak Opole wygląda z innej perspektywy – Kiedy ktoś budzi się rano to jaki ma widok na miasto? Czy za jego oknem rozciąga się panorama Opola, czy ma widok na rzekę Odrę, a może mieszka po drugiej stronie miasta i widzi tylko okna sąsiadów. Czy mieszka na parterze i zamiast pięknego wschodu słońca ma drzewo lub zatłoczoną ulicę pełną miejskiego zgiełku.

I tak wpadłem na pomysł zrealizowania „Dachy Opola”. Mała myśl, która stała się punktem zapalnym realizacji tego projektu. Na początku było trudno. Trzeba było od czegoś zacząć. Zmobilizowałem się i pewnej nocy znalazłem się na jednym z dachów. Tam zrobiłem pierwsze nocne zdjęcia, tydzień później byłem już na dachu innego budynku, miesiąc później na kolejnym bloku. Z czasem uzyskiwałem dostęp w inne miejsca, bardziej niedostępne. W pewnym momencie projekt „Dachów” rozrósł się do tego stopnia, że jak chciałem gdzieś wejść to wystarczyło pokazać dotychczasową pracę i magicznie znajdywałem się tam, gdzie chciałem.

Lecz nie zawsze miałem tak łatwo, naprawdę musiałem się ostro nachodzić sprawdzając gdzie można wejść – przeważnie nielegalnie i przeciskając się przez małe okienka, a czasem wchodząc po rusztowaniu. Część z Was pomyśli  „przecież z drona można szybciej,łatwiej i bezpieczniej”.Oczywiście ale dron nie da Wam dreszczyku emocji towarzyszącego przy łażeniu po dachu, uczucia podmuchu wiatru w plecy, czy (nie)zwykłego planowania kadru śpiącego miasta.

„Lepiej realizować zły pomysł, niż nie robić nic, bo wartość pomysłu wyłania się, dopiero gdy go wcielisz w życie. Bywa, że pomysł jest czymś najmniejszym na świecie, płomykiem, nad którym się pochylasz, otaczasz dłońmi i modlisz się, by nie stłumiły go wyjące nad nim burze. Gdy wytrwasz, możesz przy nim stworzyć rzeczy wielkie, potężne, przejmujące i zmieniające świat. A wszystko to dzięki najmniejszemu z pomysłów.” – NICK CAVE

Zapraszam do galerii 🙂

 

3

 likes / 11 Komentarze
Poleć ten post:

Dodaj komentarz

11 komentarzy do "Dachy Opola"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
B.
Gość

Kawał świetnej roboty. świetnie się na to patrzy. Idę szukać jakiegoś włazu na dach 😉

Snob
Gość

Bardzo ciekawa kolekcja 🙂

ODERWANY
Gość

PAWEŁ! REWELACYJNA PRACA O JEJ EFEKT! GRATULUJĘ PRZEDE WSZYSTKIM KONSEKWENCJI, DETERMINACJI I DOBREGO PATRZENIA NA OPOLE.

Szymon | Znajkraj
Gość

Bardzo!

Ale na Twoim miejscu codziennie przez 3 miesiące wrzucałbym jedną fotę, zamiast publikować całość od razu 🙂

Kasia
Gość

Genialne zdjęcia! Rewelacja! PomysŁ genialny i do tego realizacja na 5+
trzymam kciuki za kolejne ciekawe pomysŁy, niech się rodzą!

Jen
Gość

Chciałam Panu podziękować. Strasznie tęsknię za opolem. pokazał pan to miasto z innej perspektywy, ale w zasadzie tak właśnie je widzę. to jest kawał naprawdę dobrej roboty.

Patrycja
Gość

Piękne zdjęcia i cudowny klimat. I nie można było by z drona, bo dobre zdjęcie oddaje klimat nie tylko widokiem ale i uczuciami fotografa. Ja tam mam 🙂 zaraz widzę fotografa jak późno w noc lub nad ranem wychodzi z domu, powietrze wilgotne i chłodno.. Włazi gdzieś wysoko, bierze głęboki oddech.. jeśli pali to zapala papierosa.. jesli nie, to tylko patrzy i zachwyca się widokiem.. noo i ja to widzę na tych zdjęciach.. i mam chęć tam być..

Piotrek z Opola
Gość

Nie znam lepszej galerii opola !
Mam nadzieje że ktoś odpowiedzialny weźmie to pod uwagę i doceni pracę. Pozdrawiam serdecznie

Dawid
Gość

TECHNICZNIE zdjęcia doskonałe. Porządny WARSZTAT, może RATUSZ się zainteresuje wybitną jednostką?

Szymon | Znajkraj
Gość

Pawle,

gratulujemy zajęcia wysokiego miejsca w rankingu polskich wpisów podróżniczych 2015 roku! 🙂

Zestawienie, zorganizowane przez nas po raz drugi, wyróżnia najciekawsze, najpopularniejsze wpisy z polskich blogów podróżnicznych w 2015 roku. Cały ranking dostępny jest na stronie:

http://www.national-geographic.pl/blogi/kierunki/top-40-polskich-wpisow-podrozniczych-2015-roku

Pozdrawiamy 🙂

Agnieszka & Szymon

Mateusz
Gość

Genialne! Każde zdjęcie to dzieło sztuki!

wpDiscuz

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec