ZAMEK W MOSZNEJ NOCĄ

Zamek w Mosznej chyba każdy zna, był lub widział na zdjęciach.  Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zamków na świecie. Został sfotografowany chyba z każdej możliwej strony. W sezonie wiosna – jesień odwiedza go do 120.000 turystów. A ta liczba rośnie. Więc co moja galeria może zaproponować w zamku, który ma 365 pomieszczeń i 99 wież i wieżyczek ? Ano – mogę Wam zaproponować zdjęcia zamku – nocą.

Nocleg w Okolicy
Dla osób ceniących sobie wygodę i spokój proponuję zajrzeć do Hotel Arkas. Elegancki wystrój wnętrz, pyszne śniadania wliczone w cenę oraz przepiękna okolica. Zaledwie 15 km od Pałacu. Cena pokoju już od 299 zł za pokój dwuosobowy wraz z śniadanikiem. Rezerwacji możecie dokonać pod tym linkiem.

O CO CHODZI Z TĄ NOCĄ ?

Pewnego razu chciałem się przekonać jak zamek w Mosznej prezentuje się nocą.
Lecz zanim spakowałem swój aparat, wsiadłem do samochodu i tam pojechałem, próbowałem go znaleźć w grafikach google.
Szukałem i przewijałem i nie mogłem się doszukać. Jest masa zdjęć z każdego zamkowego zakamarka ale zdjęć nocą jest jak na lekarstwo. Nadszedł czas aby to zmienić.

W moim krótkim wpisie zaprezentuję Wam jak ten zabytek prezentuje się wieczorem i nocą. Pokażę Wam jaki widok można zobaczyć z jednej z 99 wież na zamku po zachodzie słońca. Zobaczycie ruch gwiazd nad zamkiem, podświetlenie obiektu oraz jedno z moich ulubionych zdjęć – trzy fazy ruchu ciał niebieskich.
Nie będę się rozpisywał o samym zamku, ponieważ w Internecie znajdziecie mnóstwo artykułów i przewodników na ten temat. Ja osobiście polecam zajrzeć do Ani i Marcina Nowaków, którzy świetnie opisali swój pobyt w Mosznej.

Zamek w Mosznej

Zamek w MosznejZamek w Mosznej NocąMoszna Zamek nocąWidok z wieży zamku w MosznejMoszna na blog 6Moszna Zamek NocąMoszna na blog 26

Zamek w Mosznej nocąZamek w Mosznej Moszna zamekMoszna na blog cover 4Moszna Zamek wieczoremZamek w Mosznej Moszna zamekZamek w Mosznej

 Moje ulubione zdjęcie

Zamek w Mosznej

Niech się kręci cały świat.

Moim pierwszym zdjęciem „podstawą” tej kompozycji, jest zdjęcie poniżej. Kierowałem się tutaj zamkiem, który jest na pierwszym planie. Jeżeli w przyszłości będzie chcieli złożyć podobne zdjęcie to przed robieniem „Startraila” zróbcie parę zdjęć, które w razie czego posłużą Wam właśnie za podstawę. Ponieważ podczas składania zdjęć program Wam może przepalić dobrze naświetlone elementy na zdjęciu. Dlatego ja przed uruchomieniem interwału zrobiłem zdjęcie, na które potem nakładałem kolejne maski, nie obawiając się zniekształcenia lub przepalenia elementów np. lamp lub oświetlonych ścian.
EFIX : ISO 800 – F5.6 – 25 sekund -18 mm

Zamek w Mosznej nocą

Zdjęcie Filar EFIX : ISO 800 – F5.6 – 25 sekund -18 mm

Kolejnym krokiem jest złożenie szlaku gwiazd z 60 zdjęć. Bardzo ważne jest to aby interwału między zdjęciami nie dać więcej niż 25 sekund. Dla nie wtajemniczonych do znalezienia i przeczytania zasada 600. Tutaj chciałem oddać efekt nabierania rozpędu ciał niebieskich. Jak dobrze przyjrzycie się murom zamku to zobaczycie delikatne przepalenia i więcej światła w pozostałych miejscach na zdjęciu. Tutaj przeniosłem efekt ruszających się gwiazd na środkową cześć zdjęcia, aby nadać efekt rozpędu na finalnym zdjęciu. EFIX bez zmian  : ISO 800 – F5.6 – 25 sekund -18 mm – 60 zdjęć.

Castle Startrail

EFIX : ISO 800 – F5.6 – 25 sekund -18 mm – 60 zdjęć.

Trzecim krokiem, było zrobienie „Startraila”, który składał się już ze 140 zdjęć. Efekt jest taki, że gwiazd jest więcej i ich podróż po niebie jest dłuższa i bardziej widoczna. Dolna część zdjęcia po złożeniu i połączeniu wszystkich warstw jest zbyt prześwietlona i ma odrobinę nienaturalny kolor. Warstwę tego zdjęcia umieściłem po prawej stronie na zdjęciu finalnym aby nadać gwiazdom efekt maksymalnej prędkości na niebie. Mam nadzieję, że komuś pomogłem rozkładając końcowe zdjęcie na etapy i będzie chciał sam spróbować tak pobawić się nocnej fotografii. A jeżeli, ktoś zaraz mi krzyknie „eeee słabe Photoshop” to gorąco zachęcam do poświęcenia sporej ilości czasu, nakładów finansowych i wiedzy aby uzyskać podobny rezultat.Moszna Startrail

Podobało się?

To sięgnij po więcej!

nieodkryte

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

1

 likes / jeden komentarz
Poleć ten post:

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Magda Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Magda
Gość

No to dałeśczadu tymi zdjęciami. Przepiękne <3 rozumiem, że trzeba stać grzecznie przy statywie, żeby takie zrobić? Tak pytam, bo wciąz sie uczę fotografii, mój canon ma max ISO 1600 i wieczorno-nocne zdjęcia to tak srednio mi wychodzą ;( pogapię się zatem jeszcze na Twoje 🙂

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec